Almila Ada ”Cesur ve Güzel ”

Trençkot: touche prive
Blazer: Eclectic Concept
Trriko: ipek Arnas
Küpe. kloto
Ceket: H6 by Hazal Ozman
Crop Top: Eclectic Concept
Etek: Lali
Bot : Butigo/Flo
Küpe: Kloto
Choker: Gugu
Pembe Kürk: Gigi’s
Leopar Kürk: 248 Fashion House
Elbise: Viola & Vesper
Ayakkabı: iloveshoes
Küpe: editöre ait
Çorap: penti

Duru güzelliği ve yüksek enerjisi ile, Türk seyircisinin gönlünde yer edinen Almila Ada, kariyerinde sağlam ve emin adımlarla ilerlediği bu dönemde, FROW ile çok özel bir sohbet ve çekim gerçekleştirdi. 

 

Sektördeki gözde oyunculardansın. Yer aldığın projeler, yurt dışında da büyük ilgi ile izleniyor. Gösterilen ilgi hakkında ne düşünüyorsun?
Çok mutlu oluyorum tabii ki, hem Türkiye’den hem yurt dışında ki izleyicilerin ilgisini sevgisini hissetmek, güzel yorumları okumak motive ediyor beni. Çok minnettarım.

Gösterilen bu ilgi, gündelik hayatını nasıl etkiliyor?
Gündelik hayatimi değiştirecek bir durumda değil, tabii ki ilgiden dolayı utandığım çekindiğim oluyor, ama gelip selam verenlerle sohbet ediyor fotoğraf çekiliyorum.

Sosyal medyayı ne kadar aktif kullanıyorsun? Mesleğinle sosyal medya arasında bir bağ kuruyor musun?
Her hafta bir paylaşım yapmaya özen gösteriyorum, bu kadar insanın bizleri takip etmesinin sebebi oynadığımız karakterlerden çok bize olan ilgisi sonuçta bu sebeple mümkün oldukça vakit buldukça hayatımın akışına dair şeyler paylaşıyorum. Sosyal medya hayatımızı yönetiyor seviyesinde olsa da ben yine de elimde telefon ile yasayan biri olmak istemiyorum ve kontrol altında tutuyorum kullanımımı. Ama artık birinden bahsederken herkes instagram sayfasını acar oldu o yüzden bizim sektörümüzde de yeri büyük.

 Konservatuarda bale eğitimi aldığını biliyoruz. Bir müzikalde yer almayı istiyor musun?
Londra’dayken müzikal eğitimi de aldım okulumda. Ve cats müzikalinde provalara katildim. Tabii ki Türkiye’de de müzikalde yer almayı isterim, neden olmasın…

Balenin oyunculuğuna katkısını görüyor musun?
Evet, bale geçmişim sayesinde vücudumu kullanmayı iyi biliyor ve tanıyorum. Sahnelerin gerektirdiği bazı duyguları kas hafızası ile birlikte çıkartıyorum. Aynı zamanda bale de sahnede konuşmadan bir hikaye anlattığı için çok küçük yastan beri bir sürü karaktere bürünüp sahnelerde o kişileri oynadığım için katkısını hissediyorum.

Ceket -Şort : 248 Fashion House
Crop: Oh Wonder
Çizme: iloveshoes
Choker: les interchangeables
Küpe ve Kolye: Bodhita Jwlry
Ceket -Şort : 248 Fashion House
Crop: Oh Wonder
Çizme: iloveshoes
Choker: les interchangeables
Küpe ve Kolye: Bodhita Jwlry
Pembe Kürk: Gigi’s
Leopar Kürk: 248 Fashion House
Elbise: Viola & Vesper
Ayakkabı: iloveshoes
Küpe: editöre ait
Çorap: penti

İkili ilişkilerde olmazsa olmazların nelerdir?
Sevgi ve saygı. Her ilişki için geçerli ve zorunlu bence. Saygı kocaman bir çerçeve; örneğin geç kalmak, yalan söylemek, kaba davranmak vs… Aslında karşınızdakine yeterince saygı göstermediğinizden kaynaklanabiliyor diye düşünüyorum, bu sebeple; saygı her zaman ilk sırada, daha sonra çoook sevgi…

Yalan söylemenin sence uygun olduğu durumlar nelerdir? Yalan bir renk olsa, senin rengin ne olurdu?
Klişe beyazı. En son ne zaman yalan söyledim hatırlayamadım ama örneğin kimsenin canını yakmayacak sıkmayacak şartlarda minik yalanları herkes söylüyordur. Bir yerden erken kalkmak istediğimde uykum geldi ya da isim var diye kalktığım oluyor…

Mont: Nisse
Elbise: Gigi’s
Bot: Divarese
Küpe: Kloto
Mont: Nisse
Elbise: Gigi’s
Bot: Divarese
Küpe: Kloto

Gardırobunun olmazsa olmazları nelerdir? En sevdiğin renk nedir?
Vişne çürüğü. En çok siyah giyiyorum. Bu aralar kurtarıcılarım ‘little black dress’ lerimden biri ve üzerine beyaz kabanım. Olmazsa olmazım ise siyah jean ve üzerine kırık beyaz silk gömlek/bluzum. Eskidikçe ayni modelleri bulup alıyorum.

Stil ikonun kim?
Gossip Girl’den Blair Waldorf veya Audrey Hepburn…

Son soruyu sen sorsaydın, ne olurdu?
“Fotoğraf çekiminden bugüne nasıl hissediyorsun kendini” olurdu. Çok daha mutlu ve enerjik bir dönemimdeyim. Yengeç sinema filmimizin çekimlerinin son haftasına geldik, çıkacak iş için çok heyecanlıyım. Çalışmaktan ve mutluluktan motive olan biri olduğum için bu günleri şükrederek geçiriyorum…

Röportaj : Oğuz Tabur
Moda Editörü: Taylan Gül
Fotoğraf: Canberk Üregel
Video: Mert Akay
Makyaj: Yağız Yoldaş
Saç: Görkem Özdemir
Moda Editörü Asistanları: İzem Kıralı & Setenay Uçar
Mekan: Beyond Akaretler