2019’DA UYUYAN GÜZEL OLMAK

Trend: UYKU MASKELERİ

Sabaha taze, aydınlık, pürüzsüz ve ışıl ışıl bir cilt ile uyanmaya hazır mısınız?

Gündüz UV ışınlarına ya da diğer faktörlere karşı koruma kalkanı olan cildin, gece boyunca herhangi bir koruması yoktur. Gece boyu cilde uygulanan her ürün absorbe olur. Temizlenmiş bir cilde, gece bakımını destekleyici bir kozmetik uygulamak bu yüzden önemlidir.

Güney Kore’den dünyaya son dönemde yayılan güzellik trendleri oldukça dikkat çekiyor. Uyku maskeleri de en çok öne çıkan güzellik rutin adımlarından biri. Uygulanışı basit ve pratik olan uyku maskeleri; cilt bakım maskelerinin tüm yararlarını taşırken, gece kremi gibi emiliyor ve kalıntı bırakmıyor. Gece boyu yenilenmeye hazır hücrelerin desteği ile cilde nem, pürüzsüzlük ve ışıltı katıyor. Uyku maskesi seçmenin de ilk ve doğru adımı tüm kozmetik ürünlerinde olduğu gibi cilt tipinizi ve ihtiyacınızı bilmektir.

MisshaPure Source Pocket Pack -SheaButter 13,90₺

Güney Kore’nin en ünlü markalarından Missha uyku maskesi, kuru ve mat cilde aydınlık görünüm kazandırıyor. Cildi neme doyuruyor. Hafif jel yapısı ile yapışkanlık hissi bırakmadan cilde anında nüfuz ediyor.

Klavuu Gece Bakım Maskesi 175,00₺

‘Belle-de-nuit’ çiçek özütlerinden oluşan uyku maskesi, cildin nem dengesini korumayı amaçlıyor. Üçlü fonksiyonel etkisi ile cilt dokusunu yeniliyor, ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltıp gözenekleri sıkılaştırıyor.

LancomeEnergie De Vie Gece Maskesi 420,00₺

Yorgun, mat ve enerjiye ihtiyacı olan ciltler için hazırlanan LancomeÉnergie De Vie serisinin uyku maskesi canlandırıcı özelliği ile tüm gece boyunca cildinizin ihtiyaç duyduğu nemi sağlayarak, sizi enerjik bir sabaha hazırlıyor.

Dr.Jart+ Sıkılaştırıcı Gece Maskesi 129,00₺

Siz uyurken cildiniz daha sıkı olsun, elastikiyet kaybına karşı savaşsın. İçeriğindeki Coenzyme Q10, Beta-Glucan cildi elastikiyet kaybına karşı güçlendiriyor. İnce kırışıklıkları, mimik çizgilerini yumuşatıp cildin sıkılaşmasına yardımcı oluyor.

Peter Thomas Roth Aydınlatıcı Uyku Maskesi 399,99₺

C vitamini deposu camucamu meyvesi, hyalüronik asit ile cildi aydınlatmaya, sıkılaştırmaya ve nem sağlamaya yardımcı olurken ince çizgi ve kırışıklık görünümünü yumuşatıyor.

E. Dilara USTAOĞLU