BRİT AWARDS 2019: Kırmızı Halı En İyiler

20 Şubat 2019 tarihinde gerçekleşen geleneksel “Brit Müzik Ödülleri” kırmızı halısında yine çok değerli sanatçıları ağırladı. İngiltere’nin en büyük ve en popüler müzik ödüllerinin kırmızı halısında sezonun trendlerinden esinlenerek yürüyen çok sayıda tanındık isim vardı. Brit ödülleri her zaman cesur ve cüretkar giyim tarzıyla bilinir. Her yıl da katılan herkesin iyi ya da kötü oluşu çoğu moda sever tarafından tartışılır. Bu sene de durum bundan çok farklı olmasa da bazı sanatçıların en azından sezonun trendlerine uyum sağlamak için elinden geleni yaptığını gözlemleyebiliyoruz.

Son zamanlarda adından çok tutulan şarkıları ve çok sayıda aldığı ödüllerle bahsettiren Dua Lipa, kendi evinde olmanın gururuyla neredeyse 3 kombin değiştirdi. Ama kırmızı halı anında sezonun en beklenmedik trendi, macenta pembesini kullanmayı seçti. ChristopherKane imzalı bu elbise hem eteğiyle hem de büstiyer görünümündeki gövde bölümünün transparanlığı ile trendlere uyum sağlamaya özen gösteriyordu. Her ne kadar modayı takip ettiği belli olsa da, herkesin kaldıramayacağı bu iddialı ve cesur elbise karşısında sayısızca farklı yorum var.

LillyAllen ise bu gecede biraz karamsar olsa gerek ki, bu sezonda hep açık, ilgi çeken, patlayan, neon renkler moda olmasına rağmen o koyu lacivert bir elbise tercih etmiş. Coach 1941 imzalı elbise, Vintage olduğunu deseniyle adeta bağırıyor. Geçtiğimiz sezonlarda trendlerin önünde gelen çiçek deseni 2019 yılında kırmızı halıda biraz fazla Vintagedurmuşa benziyor.

2019’un enerji kaynağı; sarı tonları. Aslında bu sarı tonunu doğru kullanmak biraz zor. Pink her zaman farklı ve odak noktası olmayı bilen biri, Brit ödüllerinde de bu huyundan vazgeçmemiş. Sarı tonunun en ilgi çekicisinden yana bir seçim yapmış elbisesinde. Deri ceketiyle törenden sonraki partiye aynı kıyafetle gideceği kesin bir edayla o da ilgi çeken kırmızı halı görünümlerinden biri oldu.

Bu sezonda Marin hayatından esinlenen tasarımları çok sık New York ve Londra Moda Haftasında gördük. Her ne kadar bu desenler ve yapıların ilham verdiği bir trend olsa da deniz altının tonları da tabiki modaya yön veriyor. Abbey Clancy de bu trende uymuş olsa gerek ki deniz kızı formunda ve yapısında yosun yeşili elbisesiyle adeta ışık saçıyor.

Son zamanların en dikkat çeken mankenlerinden WinnieHarlow da Brits kırmızı halısından mahrum kalmamış. O da çiçek deseninden yana kullanmış seçimini. Geçen sezondan beri trendler arasında olan belden kemerli abiyelere ayak uyduran elbisesini beklenmedik bir detayla tamamlamış, ve aynı desende bir eşarp kullanmış.

Annie Marie ise aynı Abbey Clancy gibi mini elbisesinde deniz kızı yapısına uyum sağlarken, kombinini tamamlayan abartılı ve kabarık ceketiyle 2019’un moda haftalarında bolca dikkat çeken trendlerinden “kuş gibi süzülmek” modasına TomoKoizumi tasarımıyla ayak uydurmuş. Saç kesimiyle ve takılarıyla hem gözleri üstünde toplayan hem de modern klasik bir görünüm yaratmayı başarmış.

JessGlynne ise garanti bir seçim yapmış ve klasik bir VivienneWestwood elbisesiyle çıkmış kırmızı halıya. Belki yeni trendlere ayak uydurmamış ama eskiyle bile kırmızı halının en şıkı olabileceğini kanıtlamış adeta.

Ceylin AÇIKGÖZ