2019 Şort Trendleri: Bilmeniz Gereken Her Şey!

Trendlerin arasinda yer almayi her ne kadar tam olarak terk etmemiş olmasa da,şortların son birkaç sezondurarka planda kaldığını söylemek doğru olabilir. Midi etekler, geniş paçalı pantolonlar ve jean trendlerigeçici olarak şortları yerini almıştı diyebiliriz. Fakat bu yılın daha başlarında olmamıza rağmen, 2019modasında şortların mutlaka denenmesi gereken bir trend olduğu bir gerçek. İstikrarlı bir şekilde yükselen sıcaklıklar ile ilginç silüetlerinanahtarını sunan parçalara çoğu tasarımcı podyumunda yer verdi ve siz de artık bacaklarınızı ortaya çıkarmaya gönüllü olmalısınız.

 

İlkbahar sezonu için Prada, Fendi ve TheRow gibi lüks etiketlerin çoğu veNanushka ve Ganni dahil olmak üzere neredeyse tüm modern ve çağdaş markalar kısa, taze şortları trendler arasına soktu. Alınması gereken stil mesajı: Bu tekrarlanan trend temel denim kesimlerinizden daha farklı bir adım atmanıza ön ayak olmaya geliyor olduğu. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda kategori var, bu da kişisel tarzınız ne olursa olsun, şık veyaminimalist, cool veya maskulen gibi uyum sağlayacağa benziyor. Öncelikle, yapmanız gereken 2019 şort trendinin ne olduğunu öğrenmek ve muhteşem kombininizi yaratmaya başlamak için favori şortlarınıziçin alışverişe çıkmak.

Spor Şortlar

 

Elastik bel kayışı bulunan bir kısa şorta yönelmekten daha iyi bir fikir var mı? Cevap: Yok. Bu sportif deniz esintileri taşıyan şortlar aslında biraz liseyi hatırlatıyor. Üniforma havasının yetişkinliğe uygun hale getirilmiş olması da lüks bir dokunuş getiriyor bu parçalara. Kombininizi iyi seçilmiş bir ceket, kemer ve ilgi çekici çoraplar gibi kilit aksesuarlar ile tamamlayabilirsiniz.

 

Motorcu Şortları

 

Motorcu yani `biker` şort trendi son birkaç sezondur trendler arasındaçokpopüler.Ancak her sezon olduğu gibi, daha yaygın hale gelmesi biraz zaman aldı. Her sıra dışı görünüm yaratma meraklısı marka, bu şortlardan bir çiftpodyumunda sunmaya başladı. Parçayı, blazerler, kazaklar ve elbiseler gibi parçalar ile eşleştirerek çok kat kat görünümün çok yönlülüğünüortaya çıkardı.

Tasarım Şortlar

 

Özel olarak tasarlanan şortlar zahmetsizce dikkatleri üstüne toplar ve aynı zamanda profesyonel görünmeye ihtiyaç duyduğunuz anlarda kurtarıcınızdır. Özellikle yaz aylarının en sıcak günlerinde yararlı olduğunu kanıtlanmıştır. Bu şortları bir blazer ile birlikte giyin ya da içine gömülmüşketen bir bluzla deneyin. Her iki şekilde de her kadının dolabında bir çiftbulunması gereken bu şortları gardrobunuzdanihmal etmeyin.

 

Bermuda Şortlar

 

Bu uzun, ince şortlar özellikle maceracı kişilikler içindir. Kendinizi havalı hissetmenin anahtarı, kendinize nasıl bir tarz yarattığınızdır. Hele ki macera tutkunu, gezgin ve cool bir görünüm elde etmek istiyorsanız kapüşonlu ile sevimli bir mokasen ayakkabı veya 90’lardan ilham alan bir sandalet ile bermuda şortları eşleştirmeyi düşünebilirsiniz.

 

Safari Şortlar

 

Instagram’da bu ara biraz gezindiyseniz muhtemelen, arkadaşlarınızın tatil fotoğraflarında, açık hava maceralarında bu şortların baskınlığını korumuş olduğunu görmüş olabilirsiniz. Yakın bir zamanda Afrika’ya gitme planınız yok ise, ancak macera ruhunu somutlaştırmak istiyorsanız, sezonun safari esintili haki renkli şort seçimlerini kucaklayın.

Ceylin KOCAGÖZ